9. -es fizika,5 feladat szerdáig?


1. Mekkora a közegellenállási erő egy autónál, ha az 10m/s sebességgel halad, az autó közegellenállási tényezője 0,3, homlokfelülete 1m2 és a levegő sűrűsége 1,29 kg/m3? Mekkora a közegellenállási erő, ha az autó 72km/h illetve 130km/h sebességgel halad?


2. Mekkora sebességgel süllyed kinyitott ernyővel az az ejtőernyős, akinek tömege -a felszereléssel együtt- 80kg, ha a közegellenállási tényező 1,2, a homlokfelület 25m2 és a levegő sűrűsége 1,29 kg/m3?


3. Két űrállomás tömege 100-100 tonna. Mekkora gravitációs erővel vonzzák egymást 1km távolságból? Mekkora gyorsulással indulnának emiatt egymás felé?


4. Egy 6m hosszú gerenda tömege 40kg. A gerendát egyik végétől 1m-re ékre fektetjük. Mekkora erővel lehet ezen a végén egyensúlyban tartani?


5. Egy csípőfogó vágóél felé eső hossza 12mm, a kézzel szorított végének a tengelytől mért távolsága a tenyér közepéig 8cm. A kezünkkel 150N nagyságú erőhatást fejtünk ki a fogóra. Mekkora erő éri a drótot elvágás közben?


Valahogy így kéne:


- adatok

- képlet

- kiszámítás


2011. ápr. 18. 23:15
 1/2 anonim ***** válasza:

1.feladat

Fv= 1/2CρAv²

adatok:

C:0,3

A:1 m^2

ρ: 1,29kg/m^3=1290kg/m^3

v1:72km/h=20m/s

v2:130km/h=130/3,6 m/s

3870N és 6966N

ha jól számoltam

2011. ápr. 18. 23:26
 2/2 anonim ***** válasza:

jajj bocsánat elírtam az előzőt. el kell osztanod az eredményeket 1000-el.

de mondjuk az az 1,29 kg/m3 nagyon nagyon kevés a vízhez, ezért írtam át.

2011. ápr. 19. 18:35