Hogyan hozzuk egyszerübb alakra? (3x-5) x (3x+5) - (3x+2) ^+6x (2x+5)

2011. ápr. 13. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:
"(3x+2) ^" Ez (3x+2)^2 , három x plusz kettő a négyzeten lenne?
2011. ápr. 13. 21:04
 2/4 anonim ***** válasza:

(3x-5)(3x+5) - (3x+2)^2 + 6x(2x+5)=

(a-b)(a+b)=a^2-b^2 .... (a+b)^2=a^2+2ab+b^2

9x^2-25-(9x^2+12x+4)+12x^2+30x=

zárójel felbontás, összevonás .... 12x^2+18x-29

(De ezt nagyon gyakorold be!!)

2011. ápr. 13. 21:22
 3/4 A kérdező kommentje:

Én így oldottam meg.


9x+25-(3x)^+12x+4+12x+30=33x+59-9x^

2011. ápr. 14. 18:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Javaslom, helyettesíts be egy nem nehéz értéket x -nek. (pl. 1). Ugyanazt kapod mindhárom esetben? Ha nem, akkor valamelyik megoldás hibás. Ha igen, akkor lehet, hogy jó, de nem biztos!
2011. ápr. 14. 20:44