Hogyan kell ezt egyszerűbb alakra hozni? (egyszerű hatványozás)


Üdv, ebben a két feladatban tudna valaki segíteni?

(2x/y)^3 * (xy^2/2)^2 * (1/x)^4;

2a^2* (b^3)^4*a^4/4a^7*b

Valaki leírná hogyan kell megoldani ezt a két feladatot? Előre is köszönöm.


2009. aug. 17. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:

(2x/y)^3*(xy^2/2)^2*(1/x)^4=

=(8x^3/y^3)*(x^2y^4/4)*(1/x^4)=

=(8x^5y^4)/(4x^4y^3)=

=2xy


A másodiknál a / törtvonal vagy osztás?

2009. aug. 17. 20:56
 2/5 anonim ***** válasza:
a törtvonal s az osztás ugyan az
2009. aug. 18. 13:23
 3/5 anonim ***** válasza:
az előző vagyok...az első feladatsorban a zárójel a 3-ik hatványon van s a második a négyzeten?...vagy mit jelent a ^?
2009. aug. 18. 13:25
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én meg az első válaszoló vagyok.


A törtvonal elvileg valóban osztást jelent, azonban a 2. feladatban nem egyértelmű, hogy az egész kifejezés egy törtnek minősül, vagy pedig szorzások és egy osztás sorozatának. Ugyanis nem mindegy, hogy 4a^7-nel vagy 4a^7*b-vel kell osztani.


Amúgy igen, a ^ hatványozást jelent.

2009. aug. 18. 14:22
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a második tört pedig így néz ki:

[link]

2009. aug. 18. 15:54