Ezt a kifejezést egyszerűbb alakra hozni, de nem tudom hogyan kell:S Valaki segítene? (a+2) ^2-3 (a+1) * (a-1)

2011. márc. 22. 16:35
 1/1 anonim ***** válasza:

(a+2) ^2-3 (a+1) * (a-1)


(a+2)^2=a^2+4a+4

3*(a+1)*(a-1)=3*(a^2-1)=3a^2-3


a^2+4a+4-3a^2+3 (azért +3, mivel -3-al szorzol (amit a kifejtésnél nem vettem bele, vagyis az előjelet), előjelváltás történik)


Összevonva:

-2a^2+2a+7

2011. márc. 22. 17:03