2011. márc. 22. 16:35
1/1 anonim válasza:
(a+2) ^2-3 (a+1) * (a-1)
(a+2)^2=a^2+4a+4
3*(a+1)*(a-1)=3*(a^2-1)=3a^2-3
a^2+4a+4-3a^2+3 (azért +3, mivel -3-al szorzol (amit a kifejtésnél nem vettem bele, vagyis az előjelet), előjelváltás történik)
Összevonva:
-2a^2+2a+7