Ezeket a példákat hogyan lehet megoldani?


1??*5=?30

??7*2=71?

16?*6=9?2

?39*4=9??

Ilyen feladatokat adnak fel a 3. os lányomnak de ezeket ki lehet egyáltalán számolni valahogy?

Segítsetek már !


2011. ápr. 10. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:

106*5=530

a másodiknak nincs megoldása,ha az egész számok halmazán keressük a megoldást,mivel páratlan* páros az mindig páros lesz.

162*6=972

239*4=956

remélem tudtam segíteni:)

2011. ápr. 10. 16:46
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, ki lehet. Elsőnél 100valamennyit szorzol 5-el, tehát mindenképpen 500felett lesz az eredmény. A "1??" megoldása tehát 530/5, 630/5, 730/5, 830/5 vagy 930/5.


Mádosiknál 7et szorzod 2-vel tehát 4lesz a vége az eredménynek mindenképpen, tehát 714, azt elosztod 2-vel, azaz 357*2=714.


Harmadiknál 16?*6 az minimum 960, ehhez még 2*6-ot kell hozzáadni, hogy 2-vel végződjön, vagyis 162*6=972


Negyediknél ?39*4 az 156, tehát 56-ra végződik az eredmény, 956/4 az 239, tehát 239*4=956



3. osztályban ilyeneket adnak?! Ez nem valami versenyfeladat?

2011. ápr. 10. 16:47
 3/4 anonim ***** válasza:

16:46

másodiknál ki mondta, hogy nem páros lesz a végeredmény? egyébként ha csak a végeredményt írod le azzal nem lesznek okosabbak, kisakkozni ők is ki tudják szerintem :)

2011. ápr. 10. 16:49
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

És nem versen versen feladat ilyeneket ad fel a tanárnője:s

2011. ápr. 10. 16:53