Matek!? Segíts kérlek, fontos


holnap írok javítódolgozatot. jól kéne sikerülnie,kellenek a pontok az egyetemre,így kell az évvégi jó jegy..


feladat:

egy mértani sorozat második és kilencedik tagjának szorzata 2304. első és ötödik tagjának összege 120. melyik ez a sorozat?


nagyon szépen köszönöm ha valaki segít,tényleg fontos nekem.. ha lehet levezetést is szeretnék,mivel mindig elakadok..


KÖSZÖNÖM


2011. ápr. 7. 20:36
 1/6 anonim válasza:
segített már valaki?
2011. ápr. 7. 21:09
 2/6 A kérdező kommentje:
nem,pedig nagyon örülnék neki..
2011. ápr. 7. 21:15
 3/6 anonim válasza:
írj privit és megpróbálok segíteni
2011. ápr. 7. 21:16
 4/6 anonim ***** válasza:

1. a1*a1*q^8 = 48^2


2. a1*(1+q^4)=120


Tehat


a1*q^4 = 48


a1*(1+q^4)=120


Elosztva egymassal a ket egyenletet lesz..


g^4/(1+q^4)=2/5

Azaz 5*g^4 =2*q^4+10


q^4 =10/3


q = negyegyrendu gyok(10/3)


Viszahelyetesitve a masodik egyenletbe kapjuk hogy

a1*(1+10/3) = 120


a1 = 120*3/10 azaz a1=36


Renmelem jol oldottam meg a q egy kicsit csunya eredmenyt adott....ha megis jo kerek zold pacsit.

2011. ápr. 8. 12:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Hmm ..valamint elrontottam mert az elso egyenlet viszahelyetesitve nem a vegeredmenyt adja..........
2011. ápr. 8. 12:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Az is gond, hogy a 2. és 9. tagnak a szorzata kell, így ez:

a1*a1*q^8 = 48^2 nem jó, mivel a 2. tag a1*q, a 9. meg a1*q^8

2011. ápr. 8. 14:11