Mi a megoldás? köszönöm a segítséget!!2011. ápr. 7. 15:30
2/4 A kérdező kommentje:
akkor ez így jön ki
1/C=1/2+1/-1
C=2*-1
c=-2
így jön ki?
2011. ápr. 7. 15:57
4/4 anonim válasza:
Ha a jobb oldalt összevonod
1/c = (a + b)/(a*b)
mindkét oldal reciprokát véve
c = a*b/(a + b) = 2*(-1)/(2 - 1) = -2/1
c = -2
=====