Hogy kell kiszámolni? Az a = 2 és b = −1 esetén számítsa ki C értékét, ha 1/C=1/a+1/b.

Mi a megoldás? köszönöm a segítséget!!
2011. ápr. 7. 15:30
 1/4 anonim válasza:
c=-2 szerintem
2011. ápr. 7. 15:43
 2/4 A kérdező kommentje:

akkor ez így jön ki

1/C=1/2+1/-1

C=2*-1

c=-2

így jön ki?

2011. ápr. 7. 15:57
 3/4 anonim válasza:
ez jónak tűnik igen
2011. ápr. 7. 16:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a jobb oldalt összevonod

1/c = (a + b)/(a*b)

mindkét oldal reciprokát véve

c = a*b/(a + b) = 2*(-1)/(2 - 1) = -2/1

c = -2

=====

2011. ápr. 8. 19:48