Tudna nekem valaki segíteni? Ilyen feladattal még nem találkoztam és jó lenne tudni hogyan kell levezetni.:(2011. ápr. 5. 16:58
1/3 anonim válasza:
a negatív kitevő azt jelenti, hogy a reciprokát veszed ellentett kitevőn. Tehát 5^-x az (1/5)^x.
2/3 anonim válasza:
mivel 625 = 5^4, ezért 1/625 = 5^-4
5^-x=1/625
5^-x = 5^-4
Az exponenciális fv. szigorúan monoton:
-x = -4
x = 4
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat! :)
2011. ápr. 5. 18:02