Tudna nekem valaki segíteni? Ilyen feladattal még nem találkoztam és jó lenne tudni hogyan kell levezetni.:(
2011. ápr. 5. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:
a negatív kitevő azt jelenti, hogy a reciprokát veszed ellentett kitevőn. Tehát 5^-x az (1/5)^x.
2011. ápr. 5. 17:03
 2/3 anonim ***** válasza:

mivel 625 = 5^4, ezért 1/625 = 5^-4

5^-x=1/625

5^-x = 5^-4

Az exponenciális fv. szigorúan monoton:

-x = -4

x = 4

2011. ápr. 5. 17:08
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat! :)
2011. ápr. 5. 18:02