Abidos kérdése:

Hogyan kéne ezt egyszerűsíteni? (f* (l-x) ) * (x+ ( (l-x) /2) ) ha f és l ismert legyen mondjuk 4 és 2

2011. ápr. 5. 14:23
 1/1 anonim ***** válasza:

fx(l-x)+(l-x)/2= {2fx(l-x)+(l-x)}/2={(2fx+1)*(l-x))}/2=

(2fx+1)/2*(1-x)

2011. ápr. 5. 14:42