Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy csináljam meg? Van egy f...

Verjoy kérdése:

Hogy csináljam meg? Van egy f és egy g függvény grafikonon! Hogyan oldjam meg az f (x) < g (x) egyenlőtlenséget a [-5;6] számhalmazon? Hogy kezdjem egyáltalán el? Mire kell odafigyelnem? A feladat írtóra fontos!

Figyelt kérdés
2011. ápr. 2. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Felrajzolod a két függvény grafikonját, és az egyenlőtlenség megoldása az(ok) az intervallum(ok) lesz(nek), ahol az f függvény kisebb értéket vesz fel, mint a g függvény, vagyis ahol az f grafikonja "mélyebben" van.

És megoldásként az x ezen intervallumait felírod, valahogy ennek a mintájára: -3 < x < 1

Amire figyelned kell, hogy a megoldást ne vedd figyelembe a [-5;6] halmazon kívül.

2011. ápr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát nem nagyon értem,de azért köszönöm!!
2011. ápr. 2. 19:16
 3/6 anonim ***** válasza:
de egy hozzárendelési szabályt írhatnál az f(x)és a g(x)-re mert, úgy könnyebb, gondolom nem ez az egész feladat, mert nem tudjuk a hozzárendelési szabályokat.
2011. ápr. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Van megadva egy igen kacskaringós f és g függvény grafikonja! És így szól konkrétan a feladat: A mellékelt ábrán az f és g függvény grafikonja látható! Oldja meg az f(x) < g(x) egyenlőtlenséget a [-5;6] számhalmazon! És igazán azt nem tudom mit olvassak le róla amivel meg tudnám oldani az egyenlőséget!!
2011. ápr. 5. 09:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Először is nézd meg, hogy hol vannak a metszéspontok a [-5;6] intervallumon belül. Ezekhez vedd hozzá az intervallum végpontjait, a -5öt és a 6-ot. Majd nézd meg, hogy a szomszédos értékek között melyik fv a nagyobb, ezt a grafikonról egyszerűen ránézésre meg tudod állapítani, amelyik a másik "alatt" van az adott részben, az lesz a kisebb. Ha f a kisebb, akkor ezt az intervallumot felveszed a megoldások közé.


Írok egy példát:

Tegyük fel, hogy ezek a metszéspontok x koordinátái a következők: -3;0;2;4;5

akkor először nézed a (-5;-3) intervallumot. Itt kisebb az f fv? ha igen akkor ez megoldás. Aztán nézed tovább (-3;0) intervallumot, aztán a (0;2) és így tovább.

A megoldás mondjuk ilyen lesz x eleme (-3;0) U (2;4) U (4;6)

U az unio, de írhatod vagyokkkal is:

x eleme (-3;0) vagy x eleme (2;4) vagy x eleme (4;6)


A végpontoknál lehet zárt is az intervallum, hogyha ott nincs metszéspont, azaz a -5-nél és a 6-nál

2011. ápr. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Elkezded húzni az ujjad az f függvényen, és ahol az a g grafikonja alatt van, azok lesznek a jó megoldások. Ahol találkozik f és g az nem jó, az sem, ahol a g van az f alatt :) Kevésbé tudományosan, de talán érthetően.
2011. ápr. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!