Hogyan kell ezeket megoldani? Sin= gyök 3/2 sin x= -1/2 cos x=-1/2 cos x=0,2588 tg x = -11,43 ctg x = gyök 3/3 cos x = -1 sin x = 0

2011. ápr. 2. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbben úgy, hogy beírod őket a számológépbe. Azt a funkciót keresd, ahol ilyesmit látsz: sin-1, cos-1, stb., vagy arcsin, arccos, stb.

Pl. beírod, hogy arcsin -1/2, akkor kiadja, minek a szinusza a -1/2, vagyis mennyi a II. egyenletben keresett x.

2011. ápr. 2. 21:29
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezeket próbáld megérteni!

[link]

(Most találtam Neked)

2011. ápr. 5. 18:35
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszike,megnézem!!!!
2011. ápr. 5. 23:37
 4/5 anonim ***** válasza:

itt vagy egy pár amit keresel

[link]

2011. ápr. 6. 08:28
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt tanácsolom, hogy a nevezetes szögeket azért nem árt megtanulni, azaz a 0,30,45,60,90 fokos szögek szinuszát és koszinuszát is, mert ezek sokszor előjönnek.

sin 0 = 0; sin 30 = 1/2; sin 45 = gyok(2)/2; sin 60 = gyok(3)/2; sin 90 = 1

A cos-t innnen már nem is kell megtaunulni, mivel 0-és 90 között cos(x) = sin(90-x), azaz

cos 0 = sin(90-0) = sin(90) = 1; cos(30) = sin(90-30) = sin 60 = gyok(3)/2, stb..


Az egyenleteknél viszont legtöbbször nem fokokban, hanem radiánban kell megadni a megoldást, ez sem nehéz, csak annyit kell tudni, hogy a 180fok = pi radiánnal.

Innen ha kíváncsi vagy pl. hogy a 60fok hány radián, csak arányosan szorzol/osztasz. Azaz 180-at 3-al osztottad, hogy megkapd a 60-at, így 60fok = pi/3 radiánban.


Amit még tudnon kell, hogy 90 fok feletti szögeknél mi a helyzet. Először az előjelek, sorrendben 0-90;90-180;180-270;270-360:

sin: +;+;-;-

cos: +;-;-;+

Ezen kívül a 90foknál nagyobb szögeknek van egy "párja" 0 és 90 között. Ezeket így kapod meg:

90-180: 180-ból kivonod a szöget: pl. sin150 = sin(30)

180-270: a szögből kivonod a 180-at: pl. sin 240 = - sin 60 (ugye itt már mínusz a sin függvény)

270-360: 360-ból kivonod a szöget: pl sin 330 = - sin(30)


Továbbá minden szöghöz ha hozzáadsz 360fokot, az ugyanúgy jó megoldás.


Innen akkor egy párat megoldok:

sin x = gyok(3)/2


Fokban

x1 = 60 + k*360 k egész (így jelöljük, hogy 360-at akárhányszor hozzáadhatjuk)

x2 = 120 + l*360 l egész


Ugyanez radiánban:

x1 = pi/3 + k*2pi k egész

x2 = 2pi/3 + l*2pi l egész


sin x = -1/2

Ezt már csak fokban írom le:

1/2-et 30foknál veszi fel a szinusz, és 180-270-ig és 270-360ig negatív, tehát itt kell megkeresni a 30 fok "párját" a fent leírtak alapján.

x1 = 210 + k*360 k egész

x2 = 330 + l*360 l egész


Na, mennem kell, remélem tudtam segíteni

2011. ápr. 6. 13:33