Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Aki már angolul néz filmeket,...

Aki már angolul néz filmeket, meg tudná osztani velem a tapasztalatait?

Figyelt kérdés

Igazából három dolog érdekelne:


1) Hány film/sorozat után jutottatok el odáig, hogy egy teljesen átlagos filmet (tehát nem tudományos) közel 90 (95)-100% -ban megértettetek?

2) A szlengek megértésére milyen szótárt használtok? Sokszor gondba vagyok ezekkel, pl a half-wit és stupid közötti különbség, de persze bőven tudok olyan kifejezéseket, amik ugyanezt jelentik. Vagy ezeket nem is érdemes külön lefordítani?

3) Egy totálisan amerikai filmhez mennyi idő kellett nektek hozzászokkni (értem ezalatt a nyelvezetet, illetve a szlengesített dolgokat)?


2011. márc. 27. 22:23
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Én a mai napig használom a Sztaki-t, de sokszor tényleg röhögni lehet rajta. Érdekes módon - annak ellenére hogy mennyi "kamu" szót tartalmaz - elég sok angol szó nincsen meg benne (Nem szakszó vagy szleng!)
2011. márc. 27. 22:53
 12/17 A kérdező kommentje:
A kérdezőnek: Én torrenten szoktam letölteni őket. (Bár lehet a youtube-ról is angolul tanulni, de nekem nem vált be.)
2011. márc. 27. 22:54
 13/17 anonim ***** válasza:

Én innen töltöm: [link] Én általában a megauploadról töltöm és ott lehet online is nézni, persze hátránya mindegyiknek van.

Aztán berírom a google-ba a sorozat nevét, aktuális részt és hogy english subtitle és amit kiad abból töltök hozzá egy feliratot.

2011. márc. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
ez sem úgy működik, hogy mondjuk nézz meg 100 filmet és utána pont jó lesz a nyelvtudásod. függ a jelenlegi nyelvtudásodtól, a nyelvkészségedtől, miket nézel egyáltalán stb. nézd szépen a filmeket, aztán majd egyre kevésbé lesz szükséged a feliratra, és egyre jobban megérted a szlengeket, vagy éppen az akcentusokat is.
2011. márc. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Ezt már volt lehetőségem tapasztalni. Érdekelt vagyok a matematika területén, néhány hét alatt a szakszavakat sikerült elsajátítani még tavaly. Azt hittem hogy innen már nincs messze a jó angol tudás, aztán jött a "pofáraesés". Tehát azzal tisztába vagyok, hogy nem mindegy milyen filmeket és sorozatokat nézünk, de egyet szerintem elfogathatunk: minél több szituáció fordul elő, annál kevésbé kell attól tartani, hogy új szavakkal találkozunk.
2011. márc. 27. 23:07
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Én eleinte hiába néztem angolul, egyszerűen nem értettem. Utána megnéztem angol felirattal, és rájöttem, hogy jaaa, itt ezt mondják. Szóval utána már értettem, de egyszerűen elöször nem állt rá az agyam. Sajnos már elég sok sorozatot megnéztem, de még mindig sokszor van, hogy a lényeget ugyan már megértem, de sok szót elsőre nem értek, és aztán feliratnál esik le, hogy ja, arról van szó... Nekem nagyon nehezen áll rá az agyam sajnos :-(((
2011. márc. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én már 5 éve tanulok angolt, igaz jobban 1-2 éve fogalalkozom vele. Én most jutottam el oda hogy kb. angol felirattal megértem miről is szól a film, ha még mindent azért nem is tudok teljesen lefordítani.

Azt tanácsolom, hogy eleinte könnyebb, egyszerűbb filmekkel kezd, aztán szépen fokozatosan. Ha hirtelen egy nehézzel kezded akkor el is veheti egy életre a kedvedet...

2011. márc. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!