Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Aki már angolul néz filmeket,...

Aki már angolul néz filmeket, meg tudná osztani velem a tapasztalatait?

Figyelt kérdés

Igazából három dolog érdekelne:


1) Hány film/sorozat után jutottatok el odáig, hogy egy teljesen átlagos filmet (tehát nem tudományos) közel 90 (95)-100% -ban megértettetek?

2) A szlengek megértésére milyen szótárt használtok? Sokszor gondba vagyok ezekkel, pl a half-wit és stupid közötti különbség, de persze bőven tudok olyan kifejezéseket, amik ugyanezt jelentik. Vagy ezeket nem is érdemes külön lefordítani?

3) Egy totálisan amerikai filmhez mennyi idő kellett nektek hozzászokkni (értem ezalatt a nyelvezetet, illetve a szlengesített dolgokat)?


2011. márc. 27. 22:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Erős középfokon vagyok angolból. A férjem védelmében c. sorozat 2. szériáját kezdtem el angolul nézni, mert nem győztem kivárni a folytatást szinkronosan. Az első 8 részt még magyar felirattal néztem, azután már az sem volt, mert már az amerikai sugárzás másnapján néztem. Angol felirat azért nem árt.


Az első részek alatt hozzászokott a fülem a színészek hangjához, intonációjához, sok, gyakori szófordulatot is megjegyeztem. Az első, magyar felirat nélküli nézéskor még sűrűn megállítottam, főleg a jogi szavak miatt, most a 17. részt háromszor állítottam csak meg!


Azóta a született felségeket is így nézem. Magyar felirattal a hozzászoktatás miatt, majd angol felirattal.

2011. márc. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ja, online szótárat használok, de a szlenghez ez nem mindig jó. Sokszor beválik, hogy beírom a szót a google-be, majd a kidobott találatok szövegéből kikövetkeztetem. Az SZTAKI egy szint felett már nem az igazi.
2011. márc. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én hosszabb sorozatot kezdtem el nézni.Általában minden részben elhangzanak az ismerős mondatok..(szellemekkel suttogó,24 ) De a Monthy Pitton filmek a legjobbak angolul..Igazi angol beszéddel..és soha nem lehet megunni,újra és újra szívesen nézem őket...
2011. márc. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én is hasonló szituációban vagyok mint te körülbelül, bár én amit amíg eddig angolul néztem, azt magyarul még nem hallottam. Igazából azok válaszát várom, akik már tényleg jól tudnak angolul. Most mégis, hány hónap kellhet ehhez? Én magamnak sacc per kábé 1 (vagy picit kevesebb) évet jósolok, de tegyük hozzá hogy szinte minden nap angolozok néhány órát, BBC-t olvasok, és napi egy filmet mindig próbálok belezsugorítani az időmbe (ha sikerül).
2011. márc. 27. 22:36
 5/17 anonim ***** válasza:
Mivel én szeretek játszani így egy csomó olyan játékom van ami csak angol nyelven van.(SIMS,Heroes IV például) ezekkel is lehet gyakorolni,
2011. márc. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Fél, 3/4 éve nézem a sorozataim angolul. Heti kb 7 sorozatról van szó. Meg persze legalább 5-10 ami már befejezett és egybe ledaráltam. Most vagyok ott hogy nagyjából értek annyit amennyit írtál. A szlengekkel általában úgy vagyok hogy megkérdezem a nővéremtől mert általában nincs benne a szótárban, plusz kikövetkeztetem, mert elég nagy tehetségem van a találgatáshoz. xD

Szerintem az amerikai filmeket sokkal könnyebb megérteni mint az brit angolt... Viszont érdekes, hogy ha elkezdek nézni egy új filmet más szereplőkkel akkor egy kicsit mindig visszaesek és meg kell szoknom újból a beszédjüket.

És sokat segít, hogy használok ANGOL feliratot (de nem szótárazok). Ugyanis sokszor az a baj hogy nem hallom rendesen hogy milyen szót mond, nem olyan jó a fülem...

2011. márc. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Tényleg én is angolul játszok, és az is sokat segit. Mostanában úgy vagyok vele, hogy magamtól találom ki egyes szavak jelentését, és így könnyebb megjegyezni és fel tudom sorolni, hogy ezt meg ezt a szót melyik filmből vagy játékból tanultam. :)
2011. márc. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Hűha, a válaszokból hál' isten úgy tűnik, hogy ez nem lesz egy nagyon hosszú folyamat (Évekig tartó..). Köszönöm!


Amennyiben van még valakinek tapasztalata, szívesen elolvasom, és kap is zöldet! (Meg ettől függetlenül is megköszönöm.)

2011. márc. 27. 22:48
 9/17 anonim ***** válasza:
Középfokú nyelvvizsgám már megvolt, a felsőfokú még nem, de már gond nélkül tudtam nézni filmeket eredetiben. Mondjuk engem világéletemben az amerikai angol érdekelt, így a britet, vagy az amerikai angolon kívül mást rettentően sokáig nem értettem. (Azt azért tudni kell, hogy az amerikaiak se értik 100%-ig a briteket, jókat röhögnek is rajtuk - meg mondjuk utálják is őket, de rendesen, és a britek se értik tökéletesen az amerikaiakat, egymás szlengjének megértésében meg elvéreznek.) Számít még a szereplők intonációja is, a beszéd gyorsasága. Pl. Monthy Pithon vagy a You Rang M'Lord britsége ellenére tökéletesen érthető számomra, viszont amerikai mivolta ellenére a Tökéletes gyilkosságot nem értem. Túl gyors a beszéd, suttogós, motyogós, csak pár mondatot értek belőle a mai napig. A szlenget ki tudod következtetni a történésből, a szövegkörnyezetből. Én a SZTAKI szótárat nem szeretem, a Dicfor isteni volt, sajnálom, hogy megszűnt. Én a kedvenc filmemet néztem meg 30+x eredetiben, szerintem jó alap volt.
2011. márc. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
OFF: A válaszolóktól és a kérdezőtől is kérdezném: ti hol néztek angol nyelven sorozatokat/ filmeket? Lehet valahol online esetleg angol felirattal, vagy ti torrentről töltitek? Sajnos nekem túl lassú a netem ahhoz, h tölteni tudja, ezért érdekelne az online megoldás.
2011. márc. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!