Hogyan kell levezetni ezt a feladatot?

lg28+lg5+lg75-lg15-lg7
2011. márc. 27. 15:29
1 2
 11/12 anonim válasza:

x/y + y/x =5/2

átalakítva x2 +y2/xy =5/2

Nézd meg a számlálót: x2+y2=5 a nevező xy=2 ebből x=+/-2 és y=+/-1

A 2 és az 1 jó, nézd meg a -2, és -1 -et is

2011. márc. 27. 19:43
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, a segítséget!Csak nem teljesen értem,hogyan jött ki 2 és 1.

Az egyenletet,mint" arányossági tényezőket" kell kezelni?

2011. márc. 27. 20:30
1 2