lg28+lg5+lg75-lg15-lg72011. márc. 27. 15:29
11/12 anonim válasza:
x/y + y/x =5/2
átalakítva x2 +y2/xy =5/2
Nézd meg a számlálót: x2+y2=5 a nevező xy=2 ebből x=+/-2 és y=+/-1
A 2 és az 1 jó, nézd meg a -2, és -1 -et is
12/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a segítséget!Csak nem teljesen értem,hogyan jött ki 2 és 1.
Az egyenletet,mint" arányossági tényezőket" kell kezelni?
2011. márc. 27. 20:30