Mi a megoldása ennek a egyenletnek, de levezetve?


(a2-2ab+b2)-(-a2-4ab-2b2)+(3a2-ab+b2)

ahol a betű után van a szám az a hatványa, vagyis h hányadikon van......pl. az első A a másodikon.....+b a másodikon.


2011. márc. 23. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:

ez nem egy egyenlet. Az egyenlet az, hogy valami kifejezés EGYENLő egy másik kifejezéssel, pl. 2x=x+1 vagy 3x+2=11, ezek egyenletek.


Amit te felírtál, az nem egyenlet.

Gondolom az a feladat, hogy egyszerűsítsd az általad leírt kifejezést. Azt meg úgy csinálod, hogy szépen az azonos tagokat csoportosítod, tehát szépen összegyűjtöd, hogy a^2-ből mennyi van (ebben még segítek: az első zárójelben van 1 * a^2, a másodikban levonsz 1 *a^2-t, a harmadikban hozzáadsz 3 *a^2-et, tehát összesen lesz 3*a^2), mennyiszer van ab, és mennyiszer van b^2.

2011. márc. 23. 17:47
 2/4 anonim ***** válasza:

Zárójelek felbontásával:

a^2 - 2ab + b^2 + a^2 + 4ab + 2b^2 + 3a^2 - ab + b^2 =

5a^2 + ab + 4b^2

2011. márc. 23. 17:48
 3/4 anonim ***** válasza:
igaz, elnéztem, hogy ott a második zárójelben is van még egy - az a^2 előtt.
2011. márc. 23. 17:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet még egy kicsit alakítani a kifejezésen.


Ha a 3 zárójeles mennyiséget A, B, C-vel jelöljük, akkor

az egyik forma

A + B + C = 5a² +ab + 4b² = 4(a + b)² + a(a - 7b)


ill. a másik forma

A + B + C = 4(a² + b²) + a(a + b)


DeeDee

********

2011. márc. 23. 19:22