2011. aug. 23. 19:31
1/4 Silber válasza:
(x-4)*(3x+6)*(5-10x)*(12x+48)=0
(3x^2+6x-12x-24)*(60x+240-120x^2-480x)=0
(3x^2-6x-24)*(-120x^2-420x+240)=0
[...]
2/4 anonim válasza:
4 megoldás van, ugyanis akkor lesz 0, ha bármelyik zárójelben lévő tag 0. Ugyanis ha valamit 0-val szorzunk, az eremény 0 lesz.
Tehát x-4=0, ha x=4, ez az első megoldás. Ez alapján a többi: -2, 1/2, 4.
3/4 Silber válasza:
Ügyes, ügyes :) Tetszik a megoldás.
4/4 anonim válasza:
Atyavilág xD Utolsó előtti hozzászóló te érted a dolgodat :)