2011. aug. 23. 19:31
 1/4 Silber ***** válasza:

(x-4)*(3x+6)*(5-10x)*(12x+48)=0

(3x^2+6x-12x-24)*(60x+240-120x^2-480x)=0

(3x^2-6x-24)*(-120x^2-420x+240)=0

[...]

[link]

2011. aug. 23. 19:37
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

4 megoldás van, ugyanis akkor lesz 0, ha bármelyik zárójelben lévő tag 0. Ugyanis ha valamit 0-val szorzunk, az eremény 0 lesz.

Tehát x-4=0, ha x=4, ez az első megoldás. Ez alapján a többi: -2, 1/2, 4.

2011. aug. 23. 19:47
 3/4 Silber ***** válasza:
Ügyes, ügyes :) Tetszik a megoldás.
2011. aug. 23. 20:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Atyavilág xD Utolsó előtti hozzászóló te érted a dolgodat :)
2011. aug. 24. 16:23