(z^2 / c^2) - (x^2 / a^2) = (d^2 / b^2)
2011. márc. 23. 11:55
 1/2 anonim ***** válasza:

(z^2 / c^2) - (x^2 / a^2) = (d^2 / b^2)

Először átviszel minden nem z-s tagot a másik oldalra, azaz hozzáadsz mindkét oldalhoz (x^2 / a^2)-t

(z^2 / c^2) = (d^2 / b^2) + (x^2 / a^2)

beszorzol c^2-el

z^2 = ((d^2 / b^2) + (x^2 / a^2))*c^2

gyököt vonsz

z = gyok(((d^2 / b^2) + (x^2 / a^2))*c^2)

2011. márc. 23. 12:17
 2/2 A kérdező kommentje:
Remek, köszönöm!
2011. márc. 23. 13:03