(z^2 / c^2) - (x^2 / a^2) = (d^2 / b^2)2011. márc. 23. 11:55
1/2 anonim válasza:
(z^2 / c^2) - (x^2 / a^2) = (d^2 / b^2)
Először átviszel minden nem z-s tagot a másik oldalra, azaz hozzáadsz mindkét oldalhoz (x^2 / a^2)-t
(z^2 / c^2) = (d^2 / b^2) + (x^2 / a^2)
beszorzol c^2-el
z^2 = ((d^2 / b^2) + (x^2 / a^2))*c^2
gyököt vonsz
z = gyok(((d^2 / b^2) + (x^2 / a^2))*c^2)
2/2 A kérdező kommentje:
Remek, köszönöm!
2011. márc. 23. 13:03