Kémiában hogyan kell rendezni az egyenletet?


Akárhogy próbálom egyszerűen nem tudok rájönni hogy hogyan kell.. itt egy két pl:

K + O2 ---> Ko ??itt hogyan rendezem?

C + O2 ---> Co ??

Egyszerűen nem tudok rájönni..

tudna valaki segíteni??:(


2008. okt. 6. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

K + O2 = KO2 (ez egy elég kivételes reakció, az oxigénre nem jellemző ez az oxidációfok)

A szén égése pedig:

ha tökéletlen akkor 2C + O2 = 2CO,

ha tökéletes akkor C + O2 = CO2.

Az egyenletek rendezése amúgy lehet baromi bonyolult is, de ahogy elnézem ezen a szinten elég a reakcióba lépő anyagok mólszámainak figyelembevétele, na meg nem árt tudni, hogy mi keletkezik.Onnan már nem nehéz.

Szóval a lényeg, hogy az egyenlet két oldalán meg kell egyeznie a különböző atomok számának(elemenként!) mivel anyag nem semmisül meg és nem is keletkezik csak úgy a semmiből.

2008. okt. 6. 19:37
 2/3 Lakatos István válasza:

4K + O2 = 2 K2O

Mivelhogy a Kálium egy vegyértékű elem.

2008. okt. 28. 10:47
 3/3 anonim válasza:
Fontos az egyenlet beszámozása is...ha ez segít valamit.:D
2008. dec. 15. 16:41