Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítség! Nem értem a feladatot!?

Segítség! Nem értem a feladatot!?

Figyelt kérdés

Nem tudom elképzelni az egészet ahogy van, egy ábrát készítene valaki hozzá?

Egy vashíd két pillérjének egymástól való távolsága 140 m. Az áthidaló koríves ívhíd nyílásmagassága 37,5 m. Mekkora az ív hossza?

Köszönöm annak aki segít!


2011. márc. 15. 14:00
 1/6 Silber ***** válasza:
2011. márc. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
most már csak avval van bajom, hogy hogyan oldjam meg...
2011. márc. 15. 15:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Abban az esetben, ha az ívmagasság 70 méter lenne, akkor az ív éppen egy félkörív.

De mivel kisebb a magasság, ezért a félkörív lejjebb tolódik és átmérője is növekszik, tehát az ív rövidebb lesz mint egy félkörív.

Tehát azt kell meghatározni, hogy milyen átmérőjű az a kör, amely esetén az adott magasság mellett az ív érinti a két pillért.

Először határozd meg a pillér, és a csúcsponton átmenő egyenes szögét a vízszinteshez képest. Ebből kiszámítható a központhoz képesti középponti szög is. Így pedig azt mondjuk hogy a kör teljes kerülete úgy aránylik az ív hosszához, mint a 360° az ívhez tartozó középponti szöghöz. Tehát így a feladat meg van oldva.

2011. márc. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen egy olyan kör sugarát kell meghatározni, melynek egy húrja 170 m és a húr által létrehozott körszelet magassága 37,5 m. Ha megvan a sugár, számítható a középponti szög, majd az ívhossz is.
2011. márc. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Itt találsz egy képet is

[link]

2011. márc. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
de hogyan kapom meg a sugarat?
2014. szept. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!