Egy háromszög csúcspontjainak koordinátái:
A (1;2) B (3;5) és C (-2;3)
Hol metszi a C csúcsból induló magasságvonal a koordináta-tengelyeket?
2011. márc. 14. 17:15
1/2 anonim válasza:
AB meredeksége m=3/2. A C -ből húzható magasságvonal erre merőleges: az egyenes meredeksége - 2/3.
Felírod a C -n átmenő, -2/3 meredekségű egyenes egyenletét: az eredmény y=-2/3*x+5/3 . Ebből rögtön látszik, hogy az y tengelyt 5/3 -nál metszi. Az x tengelyt ott metszi, ahol az y érték nulla. y értéknek helyettesíted a 0 -t, x=5/2, itt metszi az x tengelyt.
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2011. márc. 15. 20:18