Hogyan kell meghatározni a magasságvonal koordináta-tengelyeit?


Egy háromszög csúcspontjainak koordinátái:

A (1;2) B (3;5) és C (-2;3)


Hol metszi a C csúcsból induló magasságvonal a koordináta-tengelyeket?


2011. márc. 14. 17:15
 1/2 anonim ***** válasza:

AB meredeksége m=3/2. A C -ből húzható magasságvonal erre merőleges: az egyenes meredeksége - 2/3.

Felírod a C -n átmenő, -2/3 meredekségű egyenes egyenletét: az eredmény y=-2/3*x+5/3 . Ebből rögtön látszik, hogy az y tengelyt 5/3 -nál metszi. Az x tengelyt ott metszi, ahol az y érték nulla. y értéknek helyettesíted a 0 -t, x=5/2, itt metszi az x tengelyt.

2011. márc. 14. 20:42
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2011. márc. 15. 20:18