Fizika? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )


Egy testet vízszintesen elhajítunk. Vo=90 m/s

X=? Y=? T=5s


Másik: H=200m magasan egy repülő 180 km/h sebességgel halad. Egyik pillanatban egy testet dobnak ki a repülőből.Hol fog földet érni és mekkora lesz becsapódáskor a sebessége?


Köszönöm a segítséget, előre is. A korrekt válaszolókat felpontozom :)


2011. márc. 9. 15:09
 1/2 DudoloPocok ***** válasza:

Egy testet vízszintesen elhajítunk. Vo=90 m/s

X=? Y=? T=5s


magasság H=gt^2/2=122,625 m magasból indították

távolság : x=v(0)*T=450 m


tehát X=450 Y=-122,625 m

2011. márc. 10. 07:45
 2/2 DudoloPocok ***** válasza:

Másik: H=200m magasan egy repülő 180 km/h sebességgel halad. Egyik pillanatban egy testet dobnak ki a repülőből.Hol fog földet érni és mekkora lesz becsapódáskor a sebessége?


zuhanási idő : t=gyök(2*H/g)=6,39 s

sebesség függőleges komponense :v(y)=g*t=62,67 m/s


távolság = v(0)*t=50*6,6,39=319,44 m


az eredő sebesség v(e)=gyök(50^2+62,67^2)=80,17 m/s


( a sebességekre Pitagorasz-tétel, és a km/h átszámoltam m/s-ra)

2011. márc. 10. 07:55