Másodfokú fügvényeknél teljes négyzetre emelést hogy kell itt csinálni? 2x 2-on-4x+3 és a végeredmény 2 (x-1) 2-on+1 hogy jön ez ki?

2009. febr. 18. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

először kiemeled a kettőt az első két tagból akkor: /^2=valami a másodikon.)

2(x^2-2x)+3

most pedig megnézed kigondolod, hogy melyik teljes négyzet kezdődik úgy, hogy: x^2-2x az a (x-1)^2

de mivel az (x-1)^2= x^2-2x+1 el kell venned egyet, hogy az egyenlet értéke ne változzon meg

2x^2-4x+3=2(x-1)^2+2 jön ki elvileg

nem plusz egy.

Ha valamit nem értesz, akkor szólj.

2009. febr. 18. 21:29
 2/3 A kérdező kommentje:
igen annak kell kijönni amit írtál köszönöm szépen így értem:D
2009. febr. 19. 14:51
 3/3 A kérdező kommentje:

és amikor ilyen x=lx-3l-lx+4l

l: abszolút érték

ezt hogy számolom ki?

2009. febr. 19. 14:53