2009. febr. 18. 20:07
1/3 anonim válasza:
először kiemeled a kettőt az első két tagból akkor: /^2=valami a másodikon.)
2(x^2-2x)+3
most pedig megnézed kigondolod, hogy melyik teljes négyzet kezdődik úgy, hogy: x^2-2x az a (x-1)^2
de mivel az (x-1)^2= x^2-2x+1 el kell venned egyet, hogy az egyenlet értéke ne változzon meg
2x^2-4x+3=2(x-1)^2+2 jön ki elvileg
nem plusz egy.
Ha valamit nem értesz, akkor szólj.
2/3 A kérdező kommentje:
igen annak kell kijönni amit írtál köszönöm szépen így értem:D
2009. febr. 19. 14:51
3/3 A kérdező kommentje:
és amikor ilyen x=lx-3l-lx+4l
l: abszolút érték
ezt hogy számolom ki?
2009. febr. 19. 14:53