Hogyan adjak össze két pozitív és negatív számot? Milyen lesz a végeredmény minusz vagy plusz? És hogyan szorozzak illetve osszak el két pozitív és negatív számot és milyen lesz a végeredmény? Valaki írna erre példákat és a szabályát? Hogy megértsem?

2011. jún. 7. 14:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Matekkönyved megvan valahol?
2011. jún. 7. 14:57
 2/3 anonim ***** válasza:

Pozitívat pozitívval osztva, szorozva, kivonva, összeadva pozitívat ad.

A negatívszámmal való összeadást fogd fel pozitív kivonásaként.

Osztani, szorozni ugyanúgy kell, mint tisztán pozitívval, annyit kell megjegyezni, hogyha 1 negatív szerepel benne, akkor negatív lesz. Ha mindkettő negatív, akkor pozitív.

2011. jún. 7. 15:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha 2 pozitívat adsz össze, akkor biztos pozitív lesz az eredmény. Pl: 5+6=11


Ha 2 negatívat adsz össze, akkor biztosan negatív lesz az eredmény, pl: -6+(-4)=-10 ez ugyan az, mint -6-4=-10


Ha az egyik negatív, a másik pozitív, akkor a végeredmény is lehet pozitív vagy negatív.

Ha a negatív a nagyobb, akkor a végeredmény is negatív, pl: -9+3=-6

ha a pozitív nagyobb, akkor a végeredmény pozitív, pl: -3+6=3 ugyan az, mintha felcserélnéd a két számot: 6+(-3)=6-3=3


Ha két pozitív számot elosztasz egymással vagy összeszorzol, mindig pozitív lesz az eredmény, pl: 6/3=2, 6*3=18


Ha az EGYIK szám negatív, akkor az eredmény biztosan negatív lesz, pl: -6/3=-2, 6*-3=-18


Ha MINDKÉT szám negatív, akkor az eredmény pozitív lesz, pl: -5/-5=1, -5*-5=25

2011. jún. 7. 15:19