Függvények? Ezt hogyan kell megoldani?


f,g :R->R f(x)=x+1 ; g(x)= -xgyök3 +1

a)határozzátok meg a két függvény grafikus képének metszéspontját.


amúgy értem ezeket a feladatokat, de ez a gyök most megzavart...ugye, a gyök 3 =1,73.. azt kell behelyettesíteni?

ugye, egyenlővé tesszük az f(x)-t a g(x)-el vagyis

f(x)=g(x)

x+1=-xgyök3+1

x+xgyök3=1-1

x+xgyök3=0


eddig jutottam el, innen hogyan tovább?


2011. márc. 5. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

ki kell emelned x-et


x(1+gyök3)=0


X=-(1+gyök3)


most helyettesítsd vissza a kapott x értéket az egyik alapfüggvénybe, és meglesz a metszéspont y koordinátája is!

2011. márc. 5. 15:40
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:) sokat segítettél. és jobbá tetted a napom, hogy vannak itt még segítőkész emberek.:)
2011. márc. 5. 15:42
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A folytatás innen: x+xgyök3=0

x(1+gyök3)=0 /:(1+gyök3)

x=0

f(0)=0+1=1

g(0)=-0*gyök3+1=1=1


Vagyis a két függvény metszéspontja P(0;1).

2011. márc. 5. 20:20