f,g :R->R f(x)=x+1 ; g(x)= -xgyök3 +1
a)határozzátok meg a két függvény grafikus képének metszéspontját.
amúgy értem ezeket a feladatokat, de ez a gyök most megzavart...ugye, a gyök 3 =1,73.. azt kell behelyettesíteni?
ugye, egyenlővé tesszük az f(x)-t a g(x)-el vagyis
f(x)=g(x)
x+1=-xgyök3+1
x+xgyök3=1-1
x+xgyök3=0
eddig jutottam el, innen hogyan tovább?
2011. márc. 5. 15:32
1/3 anonim válasza:
ki kell emelned x-et
x(1+gyök3)=0
X=-(1+gyök3)
most helyettesítsd vissza a kapott x értéket az egyik alapfüggvénybe, és meglesz a metszéspont y koordinátája is!
2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:) sokat segítettél. és jobbá tetted a napom, hogy vannak itt még segítőkész emberek.:)
2011. márc. 5. 15:42
3/3 anonim válasza:
A folytatás innen: x+xgyök3=0
x(1+gyök3)=0 /:(1+gyök3)
x=0
f(0)=0+1=1
g(0)=-0*gyök3+1=1=1
Vagyis a két függvény metszéspontja P(0;1).