Matek,7. osztály, ezt hogy számoljam ki?

Gondoltam egy számra. A szám háromszorosából elvettem ötöt. Ha kétszázból kivonom az így kapott különbséget, akkor a gondolt szám kétszeresénél kilencven-öttel nagyobb számot kapok. Mire gondoltam?
2011. márc. 1. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

200-(x*3-5)=x*2+95

Remélem innen sikerül.

2011. márc. 1. 20:06
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

200-(3x-5)=2x-95


1, felbontod a zárójelet:


200-3x+5=2x-95


2, összevonod egyenként az oldalakat


205-3x=2x-95


3, a változókat eltünteted az egyik oldalról (mindkét oldalhoz hozzáadsz 3x-et)ú


205=5x-95


4, arról az oldalról, amelyiken vannak a változók eltünteted a számot (mindkét oldalhoz hozzáadsz 95-öt)


300=5x


5, mindkét oldalt elosztod a változók számával


x=60


Tehát a gondolt szám 60.

2011. márc. 1. 20:09
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek igaza van, ott az egy + jel, de innen te is meg tudod oldani.
2011. márc. 1. 20:11
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Levezetem neked: )

Roppant egyszerű.

A gondolt számot jelöljük x-szel.

Ennek a háromszorosa 3x, ebből kivonunk 5-öt, tehát: 3x-5

Ezt ki kell vonnunk 200-ból, azaz az egyenlet egyik oldala 200-3x-5

A másik oldal:

Azt mondja, hogy a gondolt szám kétszeresénél, azaz 2x-nél 95-tel több, az 2x+95


És ez egyenlő lesz ez a kettő, tehát

200-3x-5=2x+95

195-3x=2x+95 | +3x

195=5x+95 |-95

100=5x | :5

20=x

2011. márc. 1. 20:12
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

na, utolsó vagyok. bocs, elírtam, ott egy plusz jel lesz, tehát:

200-(3x-5)=2x+95

200-3x+5=2x+95

205=5x+95

110=5x

22=x

2011. márc. 1. 20:14
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
Ezt mondjuk bírom, hogy a sok segítőkész ember nem hagyja szegényt gondolkodni... Hetedikes könyörgöm, le tud vezetni egy egyismeretlenes, elsőfokú egyenletet...
2011. márc. 1. 20:15
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

és akkor ellenőrzés: 200-61= 139

gondolt szám 2x-ese: 44

44-nél 95-tel tényleg nagyobb a 139

tehát jó az x=22

2011. márc. 1. 20:16
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Hm..elmondanám neked, hogy a szöveges egyenletek nem hetedikes anyagok. Esetleg ha nagyon jól állnak az anyaggal, megtanulják az összesenből x-típusúakat és a gondoltam egy számosat.
2011. márc. 1. 20:27
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Jó, akkor miért van felül odaírva? A tanár meg (általában) nem ad olyan feladatot, amit csak 2 év múlva fognak tanulni.
2011. márc. 1. 20:33
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Te hetedikes korodban mindent tudtál ?

: )

Szuperagy.

2011. márc. 1. 20:37