Miként lehet megoldani ezeket a feladatokat?


1. Mekkora a csúszási súrlódási együttható, ha egy 400kg tömegű ládást 1000N nagyságú erővel lehet vízszintes talajon egyenletesen tolni?

2. Egy 6 tonna tömegű teherautó 72 km/h sebességgel halad. Hirtelen erősen féez, és ezért megcsúsznak a megállított kerekei. Mekkora a fékútja, ha a csúszási súrlódási együttható 0,4? Az autó blokkolás nélküli fékútja 40m. Mennyi a tapadási súrlódási együttható?

3. Egy 50kb tömegű ládát 100N nagyságú erővel húzunk a padlón, de az nem mozdul. Mekkora a tapadási súrlódási erő? Ezt a ládát 200N nagyságú erőhatás mozdítja meg. Mekkora a tapadási súrlódási együttható ?


2011. márc. 1. 19:20
 1/7 tizezer256 válasza:
70%

F=ma=1000, m=400 , tehát a=2,5


súrlódási együtható=mű


ma=(mű)mg , m kiesik

2,5=10(mű)

mű=0,25

2011. márc. 1. 19:49
 2/7 tizezer256 válasza:
70%

2)a

ma=(mű)mg, m kiesik

a=(mű)g , behelyettesítve

a=4


a=v/t

--> t=5

s=4/2 * t^2 = 25

2011. márc. 1. 20:00
 3/7 tizezer256 válasza:

ma=(mű)mg

a=10(mű)


40=s=(v/t)/2 * t^2 <=> 80=v*t

t=4 v/t=a=5


mű=0,5

2011. márc. 1. 22:01
 4/7 tizezer256 válasza:

3)

100=F=(mű)mg=500(mű)

mű=0,2

2011. márc. 1. 22:04
 5/7 anonim válasza:

lehet, hogy csak én vagyok ezzel így, de én a 2.feladat végét nem értem. ezt a részét: 40=s=(v/t)/2 * t^2<=>80=v*t

t=4 v/t=a=5


mű=0,5


el tudná nekem valaki ezt mondani?

köszönöm.

2012. febr. 25. 17:12
 6/7 anonim válasza:
Rájöttem, már nem kell elmagyarázni.:DD
2012. febr. 25. 17:37
 7/7 anonim válasza:
én még nem jöttem rá. leírnád?
2012. márc. 24. 09:43