Mennyi a föld és én köztem a gravitációs erő? fogalmam sincs, hogy kell megcsinálni. Fizika házi! Léci segíts.2011. márc. 1. 16:42
1/12 anonim válasza:
lehet hülyeség amit irok. Fgr= f * (tömeged*földtömeg)osztva (földsugár). már csak helyetesitcs be de nem biztos hogy jó
2/12 A kérdező kommentje:
ha mondjuk a testsúlyom 60kg..
2011. márc. 1. 16:54
3/12 A kérdező kommentje:
de lehet, hogy jó de mennyi a földtömeg és a földsugár mert nincs megadva..:S :( lehet ezt a 4jegyű függvénytáblázatból kéne kinézni, de az nekem meg nincs:S
2011. márc. 1. 16:55
5/12 anonim válasza:
Kicsit fura a kérdésfeltevés, de gondolom a súlyodra vagy kiváncsi. 9,81 (Mo.-n földközelben érvényes adat, általában 10-re kerekítik) * a tömeged (esetedben 60 kg).
6/12 anonim válasza:
elöbb rosszul irtam. Fg= y * (tömeged * földtömeg) /r2 ahol y = 6.67 * 10 a minusz 11 en Nmnégyzet / kbnégyzet
7/12 anonim válasza:
a R azaz sugár = 6370 km a föld tömegét mindjárt megadom
8/12 anonim válasza:
végülis igaza van a kömmentelőnek 9,81 *60 kiló ez a nehézségi azaz gravitációs erő :D amit irtam az a bonyolult levezetés..
9/12 A kérdező kommentje:
szóval akkor földtömeg*test súlyommal
akkor 9,81*60kg= 588,6
ügyee?? : D
2011. márc. 1. 17:24
10/12 anonim válasza:
Igen, így de a 60 kilogramm nem a testsúlyod hanem a testtömeged! A súly az a Newton nagyságú erő amivel a Föld gravitációs ereje húz, magyarán amit eredményül kapsz. Ezért modnják hogy a Holdon ugyanakkora a TÖMEGED, de kissebb a SÚLYOD. A tömeg állandó, a súly nem.