Hogyan kell kiszámolni? (lent)


[link]


Előre is köszönöm a segítséget!


2011. febr. 28. 22:34
 1/2 anonim ***** válasza:
55%

log5(x)+log5(y)=1 <=> log5(x*y)=1 <=> x*y=5

2^x=2^2*2^3y <=> 2^x=2^(3y+2) <=> x=3y+2


Ezt az uj egyenletrendszert remelem csak megtudod oldani:P

2011. febr. 28. 22:47
 2/2 anonim ***** válasza:

Csak a teljesség kedvéért. Az egyenletrendszer másodfokra vezet, aminek két gyöke:

y1 = -5/3, ami nem lehetséges, mert log mögött nem állhat negatív

y2 = 1, ez lehetséges, ekkor pedig x = 5.

Az ellenőrzés is működik, de lehet ekvivalenciára is hivatkozni.

2011. febr. 28. 23:03