2011. febr. 27. 21:01
1/1 DudoloPocok válasza:
az érintő iránytangense : 2x, azaz 2*x(0)
érintő egyenlete :
y=m*x+b -> y=2x(0)*x+b beírva az érintési pont koordinátáit b-t megkapjuk
y(0)=2x(0)^2+b
b=y(0)-2x(0)^2
tehát az érintő egyenlete :
y=2x(0)*x+y(0)-2x(0)^2
metszéspontok :
x tengelyt metszi, ha y=0
0=2x(0)*x+y(0)-2x(0)^2
x=(2x(0)^2-y(0))/(2x(0)) pontban
y tengelyt metszi, ha x=0
y=2x(0)*0+y(0)-2x(0)^2
y=y(0)-2x(0)^2 pontban metszi az y tengelyt