2011. febr. 26. 16:02
1/5 anonim válasza:
Ha jól értelmezem a kérdést, és minden jelet jól írtál le, akkor E = 4048143, tehát gyökE = 2011,999751...
2/5 A kérdező kommentje:
az a baj,hogy le kellene vezetni,nem csak az eredmény kellene.
2011. febr. 26. 16:21
3/5 anonim válasza:
Én beütöttem a számológépbe...
Tulajdonképpen ha elvégezzük a zárójelen belüli műveleteket, akkor a gyökjel alatt a következő van:
2011^2*2013^2-4, ezen maximum annyit tudsz alakítani, hogy (2011*2013)^2-4=(2011*2013-2)*(2011*2013-2). Ezzel mást nem tudsz csinálni, mint beütni a gépbe.
Megj.: elvileg szép eredménynek kéne kijönnie, de amit te leírtál az így néz ki:
Biztos, hogy ez kell?
4/5 DudoloPocok válasza:
E=gyök(2011^2*2013^2-4)=gyök(4044121*4052169-4)=gyök(16387461748445)=4048142,9999995
gyök E=2011,99975
5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a megoldásokat.
2011. febr. 27. 09:01