1. feladat : 8x-(5-4x)=6-(4x+9)
2. feladat : 3x(x+1)-x(3x-1)=x-7
3. feladat : 1-6-2x/3 = x-x+3/2 ( ezeket / per jeleknek szántam :$ )
4.feladat : 9-x/x-4=5/x-4+3
5. feladat : 2x(3x-9)(x+5)=0
Köszi előre is :D
2011. febr. 23. 19:18
1/5 anonim válasza:
Bocs de ez túl egyszerű, ez neked is menni fog, már valami logaritmusos, exponenciális, gyökös gusztustalanságot vártam LOL!
2/5 DudoloPocok válasza:
1. feladat :
8x-(5-4x)=6-(4x+9)
12x-5=-4x-3
16x=2
x=1/8
2. feladat : 3x(x+1)-x(3x-1)=x-7
3x^2+3x-3x^2+x=x-7
3x=-7
x=-7/3
3. feladat :1-6-2x/3 = x-x+3/2
-5-2x/3=3/2
-13/2=2x/3
x=-39/4
3/5 DudoloPocok válasza:
4.feladat : 9-x/x-4=5/x-4+3
4=5/x-1
5=5/x
x=1
5. feladat :
2x(3x-9)(x+5)=0
egy szorzat akkor nulla, ha a szorzótényezők közül legalább egy nulla
x1=0
x2=3
x=-5
4/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen :D
2011. febr. 23. 20:26
5/5 anonim válasza:
hányadikos vagy? XD
egyetértek az elsővel : )