Segítség! Matek feladat! Most mi a megoldás?


1. feladat : 8x-(5-4x)=6-(4x+9)

2. feladat : 3x(x+1)-x(3x-1)=x-7

3. feladat : 1-6-2x/3 = x-x+3/2 ( ezeket / per jeleknek szántam :$ )

4.feladat : 9-x/x-4=5/x-4+3

5. feladat : 2x(3x-9)(x+5)=0


Köszi előre is :D


2011. febr. 23. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocs de ez túl egyszerű, ez neked is menni fog, már valami logaritmusos, exponenciális, gyökös gusztustalanságot vártam LOL!
2011. febr. 23. 19:47
 2/5 DudoloPocok ***** válasza:

1. feladat :

8x-(5-4x)=6-(4x+9)

12x-5=-4x-3

16x=2

x=1/8


2. feladat : 3x(x+1)-x(3x-1)=x-7


3x^2+3x-3x^2+x=x-7

3x=-7

x=-7/3


3. feladat :1-6-2x/3 = x-x+3/2


-5-2x/3=3/2

-13/2=2x/3

x=-39/4

2011. febr. 23. 20:04
 3/5 DudoloPocok ***** válasza:

4.feladat : 9-x/x-4=5/x-4+3

4=5/x-1

5=5/x

x=1


5. feladat :


2x(3x-9)(x+5)=0

egy szorzat akkor nulla, ha a szorzótényezők közül legalább egy nulla

x1=0

x2=3

x=-5

2011. febr. 23. 20:08
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen :D
2011. febr. 23. 20:26
 5/5 anonim ***** válasza:

hányadikos vagy? XD

egyetértek az elsővel : )

2011. febr. 24. 15:47