Nem konvex deltoid alapú hasbáról lenne szó.

A feladatom az, hogy ennek lerajzoljam a hálóját és kiszámítsam a felszínét és a térfogatát.

Azt tudom, hogy A= 2Ta + Tp

és V= Ta ● M

A Ta= a test területével

A Tp= K ● M

De a nem konvex deltoidnak hogyan tudom kiszámolni a területét és az átlóit?

Valaki segítsen !!!


2011. febr. 23. 16:14
 1/5 DudoloPocok ***** válasza:

[link]


ezt nézd meg !


az átlókat az oldalak ismeretében pitagorasz-tétellel kiszámolhatod :


legyen e,f a két átló (ezek merőlegesek egymásra -és felezik egymást)


(e/2)^2+(f/2)^2=a^2


és

(f/2)^2+(f/2)^2=b^2


ahol a - a hosszabbik oldal, e - a hosszabbik átló

2011. febr. 23. 16:59
 2/5 DudoloPocok ***** válasza:
ja és mindegy, hogy konvex, vagy konkáv a területet ugyan úgy számolod ki.
2011. febr. 23. 17:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy kis segítség


[link]


A világoskék terület egyenlő a sötétkék területtel.

Látható, hogy a kerület mindkét tipus esetén ugyanakkora,

hasonlóképp a terület is mindkét alakzat esetén T = e*f/2


DeeDee

***********

2011. febr. 23. 17:20
 4/5 anonim ***** válasza:

"...e,f a két átló (ezek merőlegesek egymásra -és felezik egymást)"


Egy általános deltoid esetén az átlók nem felezik egymást, ez csak a rombusz és a négyzet esetén igaz.

A terület számítása meg attól függ, milyen kiinduló adatok vannak.


DeeDee

********

2011. febr. 23. 19:43
 5/5 DudoloPocok ***** válasza:

Részben jogos :

általános esetben is a hosszabbik átló felezi a rövidebbet

a területet meg minden esetben e*f/2 formulával számolhatjuk ki akár konvex, akár konkáv.

2011. febr. 24. 09:06