9^x-1 = 81*négyzetgyök3
Kilenc az x-1-iken egyenlő 81 szorozva négyzetgyökalatt a 3
Nem értem, hogyan tudnám eltüntetni az a gyök 3-at...
2011. febr. 20. 14:54
1/2 DudoloPocok válasza:
9^x-1 = 81*négyzetgyök3
9^(x-1)=3^(2*(x-1))
81*négyzetgyök3 =3^4 * 3^(1/2)=3^(4,5)
az egyenleted :
3^(2*(x-1))=3^(4,5) ez akkor igaz, ha a kitevők azonosak :
2*(x-1)=4,5
x-1=2,25
x=3.25
9^2.25=81*gyök 3=140,2961
2/2 A kérdező kommentje:
Ah hát persze
Köszi
2011. febr. 20. 15:42