MATEK:végezd el a műveletet. Ahol lehet egyszerűsíts! Hogy kell megoldani?


d. 21+ 4/9 x 45/12= ?

g. ( 2/3) az 5.en =?

h. (- 4/5) a 3. on =?

i. (- 3/2) a 4.en =?


2011. nov. 10. 17:49
 1/1 BKRS ***** válasza:

(2/3)^5 = 0.131687243

(-4/5)^3 = -0.512

(-3/2)^4 = 5.0625

ezeket a kerdeseket ezzel az irasmoddal be lehet irni a google keresobe es megadja az eredmenyt.


21+ 4/9 x 45/12= itt az x az szorzast jelol?

Ha igen , akkor igy kene irni:

21+ (4/9)*(45/12)=22.6666667

Ha a 21 is a szamlaloban van:

(21+4/9)*(45/12)=80.4166667

2011. nov. 10. 18:14