d. 21+ 4/9 x 45/12= ?
g. ( 2/3) az 5.en =?
h. (- 4/5) a 3. on =?
i. (- 3/2) a 4.en =?
2011. nov. 10. 17:49
1/1 BKRS válasza:
(2/3)^5 = 0.131687243
(-4/5)^3 = -0.512
(-3/2)^4 = 5.0625
ezeket a kerdeseket ezzel az irasmoddal be lehet irni a google keresobe es megadja az eredmenyt.
21+ 4/9 x 45/12= itt az x az szorzast jelol?
Ha igen , akkor igy kene irni:
21+ (4/9)*(45/12)=22.6666667
Ha a 21 is a szamlaloban van:
(21+4/9)*(45/12)=80.4166667