Ha több műveletet kell végezni törtekkel, akkor is közös nevezőre kell hozni?


Így szerepel a feladatomban:

2+5x3-6/3

3 7 4 5 8

Köszönöm, ha segít valaki.


2010. okt. 16. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem a feladatodat sajna
2010. okt. 16. 14:06
 2/5 A kérdező kommentje:

Kicsit furán néz így ki, de egymás alatt vannak a számok, rendes törtként, de valahogy így rakta ide be.

2/3+5/7x3/4-6/5:3/8.

2010. okt. 16. 14:30
 3/5 anonim ***** válasza:

összeadásnál és kivonásnál kell közös nevezőre hozni, szorzásnál nevezőt nevezővel, számlálót számlálóval szorzod, osztásnál pedig reciprokkal szorzol. Tehát:

a 2/3-ot az 5/7-del közös nevezőre hozod, az lesz 14/21 + 15/21-ed, tehát 29/21-ed. a szorzás másik oldalán 6/5:3/8-ad van elsőbbségben, mivel osztás. Szóval először ezt végzed el, az lesz 6/5*8/3=48/15 ami egyszerűsítve 16/5. és 3/4-16/5=15/20-64/20=-49/20. ÉS végül 29/21*49/20=1421/420 ami egyszerűsítve 203/60. Remélem jól csináltamxD

2010. okt. 16. 14:50
 4/5 anonim ***** válasza:
ja, és a 49/20 persze mínuszban marad, tehát az eredmény -203/60.
2010. okt. 16. 14:52
 5/5 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon szépen köszönöm, így már értem:)
2010. okt. 16. 15:05