Hogyan csináljam meg ezt a feladatot?


Egy 150 kg tömegű kiskocsi 15 m/s állandó nagyságú sebességgel mozog.A kocsiból menetirányban kidobunk a Földhöz képest 25 m/s vízszintes irányú sebességgel egy 30 kg tömegű testet.

a)Mekkora sebességgel mozog a kocsi tovább?

b)Mekkora lesz a kocsi sebessége, ha ezután egy 20 kg tömegű testet dobunk ki a kocsiból hátrafelé, a kocsihoz viszonyított 10 m/s vízszintes irányú sebességgel?


A képletekre vagyok kíváncsi..

Előre is hálásan köszönöm!


2011. febr. 20. 13:39
 1/2 DudoloPocok ***** válasza:

Az impulzus (lendület) megmarad


m1*v1=(m1-m2)*v+m2*v2


ahol

m1=150 kg

m2=30 kg

v1=15 m/s

v2=10 m/s (a kocsihoz képest 10m/2, mert (25-15)=10 -a kocsiban vagyunk ez a vonatkoztatási-viszonyítási rendszerünk) a + előjel mert azonos irányúak a sebességvektorok

v a kocsi kidobás utáni sebessége


b

v1-a kocsi sebessége ( v-vel jelölve az előző részben )

v2 =-10 m/s mert ellentétes irányú

v- a kocsi keresett sebessége

m1=120 kg ( 150-30)

m2=20 kg

m1*v1=(m1-m2)*v+m2*v2

2011. febr. 20. 14:26
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm!!
2011. febr. 20. 14:28