Hogy csináljam meg ezt a feladatot?


Lécci fontos lenne..A tanár a szünetre adott fel pár feladatos és akár hogy próbálom nem sikerül..:S

Semmi utasítást nem adott hogy hogy csináljuk meg..:S

169(2x-92)-61(3x-121)=12(5x-269)


2010. nov. 4. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Felbontod a zárójelet, elvégzed a műveleteket. Nem tanultad hogy kell egyismeretlenes egyenletet megoldani??
2010. nov. 4. 16:15
 2/6 A kérdező kommentje:
Megcsintem de vmiért nem jön ki:S
2010. nov. 4. 16:37
 3/6 anonim ***** válasza:

169(2x-92)-61(3x-121)=12(5x-269)


elöbb hagyd békén a zárójeleket...


(338x-15548)-(183x-7381)=(60x-3228)


most bontjuk a zárójeleket


338x-15548-183x+7381=60x-3228


most egyszerűsítünk

155x-8167=60x-3228


átendezünk

95x=4939

2010. nov. 4. 17:10
 4/6 anonim ***** válasza:

169(2x-92)-61(3x-121)=10(5x-269)


Először felbontjuk a zárójelet.A zárójel előtt nincs műveletjel,de tudjuk,hogy ilyenkor szorozni kell,mégpedig a zárójelben lévő összes tagot szorozzuk a zárójel előtti számmal.Tehát:

338x-1748-183x-7381=60x-3228


Most összevonjuk az egynemű kifejezéseket,vagyis az x-eket és a számokat.Tehát:

155x-5633=60x-3228


Most rendezzük az egyenletet. -60x,+5633 -> Azt ugye tudjuk,hogy az egyenlet rendezésénél a műveletet az egyenlet mindkét oldalán elvégezzük.Tehát:

95x-5633=-3228

95x=2405


Itt már csak osztani kell 95-tel,hogy megkapjuk mennyi az x.Tehát:

x=25,31578947.



Én így csinálnám meg,de nem biztos,hogy jó lett!Egyébként nem tudom neked mennyi jött ki,de ha azért gondolod,hogy nem jó,mert nem egész számot kaptál akkor ne aggódj.Nem bitzos,hogy egész számot kapsz!Viszont ha az egyenlet megoldása nem egész szám át szokták írni sima törtbe az eredményt!

15/L

2010. nov. 4. 18:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedves 15 éves lány, ha nálad 5x10 az 60, inkább ne válaszolj, de orbitűlis hülyeségeket írsz...
2010. nov. 4. 19:03
 6/6 A kérdező kommentje:
Jajjj köszi a válaszokat...Akkor minden jól csintem csak egy dolgot számoltam el..Köszi a válaszokat(L)
2010. nov. 4. 20:35