2011. febr. 17. 11:54
1/3 anonim válasza:
ac+ad+bc+bd=a(c+d)+b(c+d)=(c+d)*(a+b)=85 ->c+d=17
a+b+c+d=5+17=22
2/3 anonim válasza:
ac+ad+bc+bd=85
Az elso ket tagbol kiemeljuk a-t mig a maradek ket tagbol kiemeljuk b-t.
a*(c+d)+b*(c+d)=85.
Kiemeljuk c+d-t mind kozos elemeket.
(c+d)*(a+b) =85.
Tudjuk hogy a+b=5
Tehat : (c+d)*5=85
Azaz c+d=17
Igy a+b+c+d= 5+17=22.
Adj zold pacsit ha elegedett vagy a valaszal.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszi nagyon,ment a pacsi:)
2011. febr. 17. 15:28