-(gyök)x-4+1=0


Függvény zérushelyének kiszámításához kéne :S


2011. febr. 16. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi van a gyök alatt? X vagy X-4?

a) Ha gyökX van, akkor ugye az egyenlet: -gyökX-3

Ekkor hozzáadsz mindkét odlalhoz gyökX-et, és kijön a gyök-re egy negatív szám, ami ellentmondás, vagyis nincs ilyen függvény.

b) Ha gyök(X-4) van, akkor mindkét oldalhoz hozzáadsz gyök(X-4)-et, négyzetre emelsz, így kijön hogy X-4=1

Hozzáadsz 5-öt és kijön, hogy X=6



Legközelebb egyértelműbben fogalmazz!

2011. febr. 16. 17:15
 2/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ, de rosszul írtam:

-1*(gyokX-4)+1=0

2011. febr. 16. 17:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ugyanarra az eredményre jutsz, ha hozzáadod a negatív tagot mindkét oldalhoz, négyzetre emelsz és hozzáadsz 4-et
2011. febr. 16. 17:35
 4/8 anonim ***** válasza:
X=5
2011. febr. 16. 17:36
 5/8 A kérdező kommentje:

tehát akkor hogyan?

-1*(gyokX-4)+1=0 /kivonok 1-et

-1*(gyokX-4)=-1 /szorzok -1-el

(gyokX-4)=1


innen hogyan tovább? A válaszodat nagyon köszönöm!

2011. febr. 16. 17:47
 6/8 DudoloPocok ***** válasza:

négyzetre emeled mindkét oldalt


igy 4-x=1 ......-1+x

x=3

2011. febr. 16. 18:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően a negatív számok gyökét nem értelmezzük, tehát a legelején vizsgálod, hogy milyen x-ekre értelmezzük a feladatot (x-4>0 -> x>4).


A felettem levőnek, pedig:

Vagy elírtad vagy rossz napod van, de gyök(x-4) a négyzeten az nem 4-x, hanem x-4 tehát:

x-4=1

x=5, ami eleget tesz a feltételnek, azaz jó megoldás.


Különben még, ezért is rossz a megoldásod, mert, ha x=3 jönne ki, akkor nem tenne eleget a feltételnek és az egyenletnek nem lenne megoldása.

2011. febr. 16. 19:33
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :D sokat segítettetek :P
2011. febr. 16. 20:55