Hány forintot kellett kölcsönkérnem és eredetile hány forintm volt ha elköltöttem a pénzemnek a 150%-át 2700 Ft-ot?


ha kérhetem levezetést is írjon valaki.

előre is köszi:)


2011. febr. 14. 18:00
 1/2 anonim válasza:

2700...150százalék

x......100százalék

-----------------------

egyenes arányosság

x= 100/150 *2700

x=100/15*270

x=1800 van akkor , ha a 100% az már van nekem és csak az 50% nincs meg.

ezek szerint 2700-1800=900at kell kölcsön kérnem

bár nem vagyok benne biztos. Én 9.osztályba járok általánosban.

Azért még nézd át.

2011. febr. 14. 18:28
 2/2 A kérdező kommentje:
köszii:)
2011. febr. 14. 21:36