ha kérhetem levezetést is írjon valaki.
előre is köszi:)
2011. febr. 14. 18:00
1/2 anonim válasza:
2700...150százalék
x......100százalék
-----------------------
egyenes arányosság
x= 100/150 *2700
x=100/15*270
x=1800 van akkor , ha a 100% az már van nekem és csak az 50% nincs meg.
ezek szerint 2700-1800=900at kell kölcsön kérnem
bár nem vagyok benne biztos. Én 9.osztályba járok általánosban.
Azért még nézd át.
2/2 A kérdező kommentje:
köszii:)
2011. febr. 14. 21:36