Egy távoli galaxisban négyféle csillagközi fizetőeszközt fogadnak el: ozolt, talárt, gubát és dénárt. Négy űrlakó elment pénzt váltani. A pénzváltók pontosan annyi értékű pénzt adnak vissza, amennyit az ügyféltől kapnak. Az első űrlakó 2 talárért és 1 gubáért 1 dénárt és 1 ozolt kapott. A második űrlakó 3 ozolt és 1 gubát adott, ezért 1 dénárt kapott. A harmadik 11 ozolért 1 talárt, 1 gubát és 1 dénárt kapott. A negyedik 4 talárt és 4 gubát váltott be, csak ozolra. Hány ozolt kapott?2011. febr. 13. 15:11
1/1 DudoloPocok válasza:
2t+g=d+o
3o+g=d
11o=d+g+t
az első két egyenletet kivonva egymásból :
2t=4o
t=2 o
bennünket a t+g érdekel a 2.egyenletet felírhatjuk igy is:
o+t+g=d
a 3. egyenletből d=11o-g-t, tehát
11o-g-t=o+t+g
10o=2(g+t)
5o=g+t
4(g+t)=20 o