Mi ennek az egyenletnek a megoldása?

2011. febr. 10. 17:46
 1/5 A kérdező kommentje:
3/2*x-6=-2/3*x
2011. febr. 10. 17:47
 2/5 DudoloPocok ***** válasza:

3/2*x-6=-2/3*x ............ /*6


9x-36=-4x .............. /+36+4x

13x=36

x=36/13

2011. febr. 10. 17:53
 3/5 anonim válasza:
2,7692
2011. febr. 10. 17:54
 4/5 A kérdező kommentje:
De ha behejettesítem akkor nem leszugyanannyi a 2 fél. akk. nem jó
2011. febr. 10. 18:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor a behelyettesítésnél rontottad el, mert nekem kijött.
2011. febr. 10. 18:33