2011. febr. 10. 17:46
1/5 A kérdező kommentje:
3/2*x-6=-2/3*x
2011. febr. 10. 17:47
2/5 DudoloPocok válasza:
3/2*x-6=-2/3*x ............ /*6
9x-36=-4x .............. /+36+4x
13x=36
x=36/13
4/5 A kérdező kommentje:
De ha behejettesítem akkor nem leszugyanannyi a 2 fél. akk. nem jó
2011. febr. 10. 18:03
5/5 anonim válasza:
Akkor a behelyettesítésnél rontottad el, mert nekem kijött.