Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A 105-ös feladat vki? örülnék...

A 105-ös feladat vki? örülnék ha valaki megnézné : alábbi linken van a feladat

Figyelt kérdés
[link] Jpg
2011. febr. 9. 16:58
 1/8 A kérdező kommentje:
[link] igy helyes link:)
2011. febr. 9. 16:59
 2/8 A kérdező kommentje:
[link] a másik fele lemarad rem. igy már érthető lesz :)
2011. febr. 9. 17:20
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem van egy megoldásom... fusd át, de azt hiszem, nem hagytam benne hibát.

[link]

2011. febr. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszii:) de az h miért az mondjuk a keresztrejtvény alját nekem is sikerlt kitöltenem de a többi miért az?
2011. febr. 9. 20:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem írtam le, hogy mit mi alapján töltöttem ki. :) Melyikre vagy kíváncsi?
2011. febr. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

hát:) pl a viszintes a,b,d,e,h,j,k,l,p

függöleges a,b,c,i,k,n

a többit igen ha ezeket tudnám h miér? én is nekiálltam volt pár amit értettem is meg most igy a megoldás alapján rájöttem de ezekre nem.. örülnék még ha leirnád miéér.. köszi :D

2011. febr. 9. 20:54
 7/8 A kérdező kommentje:
meg az viszintes miér a 13 amikor az nem osztható héttel?
2011. febr. 9. 20:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Figyu, nem akarom mindet leírni, leírom egy részét, onnantól talán menni fog egyedül is.

Legyen a ^ jel a függőleges, > pedig a vízszintes, így kevesebbet kell pötyögnöm.

>a) ha abszolútérték-szerű jelben van, az azt jelenti, hogy az adott halmaznak az ELEMSZÁMA, tehát, hogy hány elem van benne. Itt tehát 14-től 98-ig kellenek a héttel osztható számok, majd pedig megszámolni ezeket. Ez 13.

>l) 25 többszörösei kellenek, amik kétjegyűek: 25, 50 vagy 75 kerül ide

>p) ha a fele nem számjegy, akkor páratlan számnak kell lennie, ha a duplája, akkor a duplájának pedig 10-nél nagyobbnak. Így az 5, 7, 9 jöhet szóba

^a) a legvégén jött ki, próbálkozással

^c) kétjegyű, 2-vel, 3-mal, 7-tel osztható számok kellenek. Csak két ilyen van: 42 és 84. Ezek szorzata: 3528. --> ebből kijön a >e) 555

^k) itt is elemszám kell, a 12 és 99 közötti 3-mal osztható számok darabszáma, ez 30

innen kijön a >k) 35, mert csak ez az egy 3-mal kezdődő kétjegyű, 7-tel osztható szám van

kijön a ^i) is, mert azt írtad, hogy megvan a >i) (legalábbis nem kérdezted, miért annyi, amennyi)

az előzőekből kijön az is, hogy >l) csak 50 lehet (a 0 került oda), innen pedig megvan a ^g) is

>l) miatt ^l) 57 lehet, hogy 12 legyen a számjegyek összege

^n) első számjegye 4, utolsó pedig 8, ezek már kijöttek korábban. A feltételek szerint nem osztható 2-vel, 3-mal, 5-tel és 7-tel, de két négyzetszám összege. 11, 13, 17 és 19 négyzete jöhet szóba (23 négyzete már 400 fölötti). Innen mivel a középső jegyről tudjuk, hogy 5, 7 vagy 9, csak a 458 tesz eleget, ami a 13 négyzetének és a 17 négyzetének összege.


Ha elakadtál még valahol, írj.

2011. febr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!