Két különböző pozitív egész szám összege 100 . Mutassuk meg, hogy van közöttük olyan szám, amelyeknek összege legalább 50

Én sajnos nem tudok most ezzel foglalkozni...mert nagyon sokat kell tanulnom:S

Hálás lennék, ha megoldanátok nekem. Előre is köszönöm


2011. febr. 9. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:

X+Y = 100. 100 > 50. Kész. Szerintem nem ezt akartad kérdezni.


Viszont mi az, hogy nem tudsz ezzel foglalkozni, mert nagyon sokat kell tanulnod? Komolyan? Lusta vagy és oldjuk meg helyetted a házidat? Amíg kiírtad ezt ide már megoldhattad volna rég. Jah, és házifeladatot a házifeladatok témakörbe. kthxbai

2011. febr. 9. 14:18
 2/10 A kérdező kommentje:
én csak ezt futólag olvastam el, nem is fogalkoztam vele. És képzeld...ez nem házi...hanem csak egy kis feladat mit a barátom adott ide...szóval...és téleg nagyon sokat kel tanulnom...de te ezt nem tudhatod...és nagyon hálás lennék neked, ha a jövőben nem hordanál le senkit se semmiért míg nem tudod a részleteket. Látod...azt hitted most majd milyen nagy vagy, hogy le tudtál valakit hordani...csak hoppon maradtál...
2011. febr. 9. 14:26
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha azt akarod "bizonyítani", hogy ha két pozitív, egymástól különböző szám összege 100, akkor a két szám közül az egyikre igaz, hogy nagyobb mint ötven, akkor ez tök egyszerű:

x + y = 100, x,y€R+ és x=/=y

x = 100-y

y = 100-x

1. eset x>50

Ha x nagyobb mint ötven, akkor az y egy ötvennél kisebb szám lesz, hiszen y = 100-x, ha 100-ból ötvennél nagyobbat vonok ki, akkor 50-nél kisebbet kapok.

2. eset x<50

Ha x kisebb mint ötven, akkor az y egy ötvennél nagyobb szám lesz, hiszen y = 100-x, ha a 100-ból ötvennél kisebbet vonok ki, akkor egy ötvennél nagyobb számot kapok.

Több eset az egyenlőség megengedésének kizárása okán nincs.

1. esetben x>50

2. esetben y>50

Tehát minden esetben van olyan számunk, amely nagyobb mint 50.


Indirekt:

Tfh. x=50, ekkor y=x=50.

Tehát az egyenlet úgy néz ki, hogy:

x+y=100, vagyis: 50+50=100

Ha azt mondjuk, hogy x+i + y-i = 100, ahol x,y,i€R+ és x,y,i=/=0

akkor az eredeti feltevés szerint:

50+i + 50-i = 100 alak jön létre, ahol:

50+i > 50, mert i€R+

Vagyis mindig lesz egy olyan tényező, amely ötvennél nagyobb lesz.

2011. febr. 9. 14:34
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm...:)...most biztos hülyének néztek hogy ezt nem tudom megoldani...bizonyára meg tudtam volna...csak az van, hogy inkább tanultam, és nem ezzel foglalkoztam...szóval mégegyszer köszönöm:)
2011. febr. 9. 14:38
 5/10 anonim ***** válasza:
Hoppon maradtam? :D Lol. Nem igazán maradtam hoppon, a stílusoddal csak az én állításaimat igazolod. Amúgy nekem nem okoz elégedettséget lehordani másokat, csak szomorú, hogy erre használjátok az oldalt. Mert lusta életképtelen izék vagytok.
2011. febr. 9. 14:55
 6/10 A kérdező kommentje:
nem akarok veled vitázni... méghogy ilyenre használjuk az oldalt....az oldal azért jött létre...hogy mi kérdezzünk, aki meg tudja rá a választ, az válaszol
2011. febr. 9. 16:12
 7/10 anonim ***** válasza:
A Tudományok kategória meg azért jött létre, hogy tudományos kérdésekre kapj választ. Nem házifeladatmegoldásra.
2011. febr. 9. 16:34
 8/10 anonim ***** válasza:

"Két különböző pozitív egész szám összege 100 . Mutassuk meg, hogy van közöttük olyan szám, amelyeknek összege legalább 50 "

Egyébként most nem azért de ennek a feladatnak nincs értelme...

2011. febr. 9. 17:16
 9/10 anonim ***** válasza:

Már miért ne lenne értelme? Ez a feladat, igazolni kellett ott az igazolás :P .

A számelmélet bizonyítja azt is, hogy 1=/=0...

2011. febr. 9. 19:27
 10/10 anonim ***** válasza:
Jah, lásd első válasz: az állítás triviálisan teljesül. Bár nyelvtanilag hibás, úgy kellett volna írni, hogy "vannak közöttük olyan számok", de ha ezt behelyettesítjük, akkor a feladat egyértelmű. Két szám összege 100, közülük tudunk kiválasztani néhány számot, amelyek összege legalább 50. Mondjuk ha mindkettőt kiválasztjuk, akkor épp 100 lesz az összegük, az pedig nagyobb, mint 50.
2011. febr. 10. 08:02