Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szintén egy szöveges feladat,...

Szintén egy szöveges feladat, amiből egyenletet kell csinálni! Nem értem :´ (! Ki tud segíteni?

Figyelt kérdés

1) Mely számot adjuk hozzá a -2 3/5-höz úgy, hogy az összeg kevesebb legyen 1,6-nél?


2) Egy pincében két sorban összesen 60-nál kevesebb hordó van. Az első sorban 7-tel több, mint a másodikban. Legfeljebb hány hordó van egy-egy sorban?


(Nagyon köszönöm annak, a segít, és megpróbálja elmagyarázni! Kérem, csak normális - tehát nem olyan, hogy: "Miért nem gondolkozol!", "Velünk íratod meg?!", és társai - válaszokat várnék! Mert négyes vagyok matematikából, de az egyenleteket/egyenlőtlenségeket hogy úgy mondjam: nem igazából értem...)

Mégegyszer nagyon köszönöm!


2011. febr. 8. 15:47
 1/3 DudoloPocok ***** válasza:

1


-2 3/5 +x< 1,6

x<-1



2 x+7=y x-a 2 sor hordóinak száma, y az elsőé

x+y<60

x+7+x<60

2x<53

x<26,5


tehát x max 26 lehet, y pedig 33


x+y<60

2011. febr. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm! : )
2011. febr. 8. 16:51
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az 1.) feladathoz


-2 3/5 +x< 1,6


Tizedestörtként írva

-2,6 + x < 1,6

Ebből

x < 3,6


DeeDee

*******

2011. febr. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!