Matek házi feladat felirod az egyenletet?

Három könyvszekrényben könyvek vannak. A másodikban kétszer,a harmadikban háromszor annyi,mint az elsőben.Ha a harmadikból 400 könyvet átteszünk az elsőbe, akkor az elsőben 310 könyvvel több lesz,mint a másodikban.Hány könyv van az első szekrényben?
2010. febr. 25. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
x+400-310 = 2x
2010. febr. 25. 14:35
 2/8 anonim ***** válasza:
x+90 = 2x
2010. febr. 25. 14:35
 3/8 anonim ***** válasza:
x = 90 tehát 90 könyv volt az elsőben de ellenőrzést csinálj nehogy véletlen rossz legyen
2010. febr. 25. 14:36
 4/8 anonim ***** válasza:
3x-400=2x+310 3x=2x+710 x=710 ennyi van az első szekrényben!
2010. febr. 25. 14:37
 5/8 anonim ***** válasza:
14.37 vagyok.az ellenőrzés:1.szekrény:710 2.szekrény:1420 3.szekrény:2130 2130-400=1730,és ez tényleg 310-el több mint a 2.szekrényben lévő 1420 db könyv
2010. febr. 25. 14:42
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2010. febr. 27. 17:23
 7/8 anonim ***** válasza:
szívesen!
2010. márc. 3. 08:33
 8/8 anonim válasza:

Hát első válaszadónak van igaza egyenlet felírását illetőleg, mivel a kérdésben benne van, hogy: "akkor az elsőben 310 könyvvel több lesz,mint a másodikban".

Egyenlet a következő: x+400-310 = 2x

Felvetődik a kérdés, hogy akkor a harmadik könyvespolchoz miért kellett megjegyezni azt, hogy háromszor annyi, mivel ez felesleges adatnak tűnik. Elég lett volna annyit beleírni, hogy "szedünk plusszba valahonnan 400 könyvet az elsőbe", Nem?

Hát nem, mivel a dolog lényege abban rejlik, hogy az első szekrényre 90 könyv jön ki, a harmadikban így 3*90=270. Ebből viszont nem tudunk elvenni 400-at, így a feladatnak nincs megoldása.

1. válaszadó: 4-es alá jóindulattal

2. válaszadó: 1-es

Tanulság: Kérdésre csak az válaszoljon, aki meg is tudja válaszolni

2011. ápr. 20. 22:56