szóval, ha az van, hogy
(1/4 sina)2
egynegyed szinusz alfa a négyzeten
azt hogy kell négyzetre emelni?
a szorzatnak mind a kettő tagját a négyzetre kell emelni?? mert az úgy nem jó?? de akkor melyiket kell?
mi lesz? 1/16 szina
(egytizenhatod szinusz alfa)
vagy 1/4 sin2a (egynegyed szinusznégyzet alfa)
lehet bonyolultan raktam fel a kérdést, de most ebben elakadtam :S
2011. febr. 7. 18:44
1/3 anonim válasza:
egy tizenhatod szorozva sinus négyzet alfa
2/3 kanóc válasza:
(a*b)^2 = (a*b)*(a*b) = a*b*a*b = a*a*b*b = (a*a)*(b*b) = a^2*b^2
Vagyis jól tudod, a szorzat mindkét tényezőjét négyzetre kell emelni.
3/3 A kérdező kommentje:
áááh, köszönöm szépen a gyors választ!!
el se hiszem, hogy ilyen hülyeség miatt akadtam el :D
köszi mégegyszer
2011. febr. 7. 18:57