Hogy kell ezt négyzetre emelni?


szóval, ha az van, hogy

(1/4 sina)2

egynegyed szinusz alfa a négyzeten


azt hogy kell négyzetre emelni?

a szorzatnak mind a kettő tagját a négyzetre kell emelni?? mert az úgy nem jó?? de akkor melyiket kell?


mi lesz? 1/16 szina

(egytizenhatod szinusz alfa)

vagy 1/4 sin2a (egynegyed szinusznégyzet alfa)


lehet bonyolultan raktam fel a kérdést, de most ebben elakadtam :S


2011. febr. 7. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:
egy tizenhatod szorozva sinus négyzet alfa
2011. febr. 7. 18:49
 2/3 kanóc ***** válasza:

(a*b)^2 = (a*b)*(a*b) = a*b*a*b = a*a*b*b = (a*a)*(b*b) = a^2*b^2

Vagyis jól tudod, a szorzat mindkét tényezőjét négyzetre kell emelni.

2011. febr. 7. 18:49
 3/3 A kérdező kommentje:

áááh, köszönöm szépen a gyors választ!!

el se hiszem, hogy ilyen hülyeség miatt akadtam el :D

köszi mégegyszer

2011. febr. 7. 18:57