Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 10 . osztály irodalomban kéne...

10 . osztály irodalomban kéne segitség?

Figyelt kérdés

Sziasztok, lenne egy kérdésem, a tanárnő feladott 2 cimet hogy irjak roluk:


Magyarország,

Magyarokhoz 1

Dorottya


Arra lennék kiváncsi, hogy ezeket ki irta, mi volt a müfaja, mikor keletkezett és valami kis megjegyezni valo


Seholsem találtam:S


2011. febr. 6. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:
a Magyarokhoz 1 Berzsenyi Dániel, a Dorottya Csokonai Vitéz Mihály, a Magyarország nem ugrik be, de ezek a tankönyvedben biztosan benne vannak, nyisd ki, olvasd el.
2011. febr. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg Bessenyei György: Magyarság röpiratát kérdezik tőled, ez illene bele az általad megadott sorba.

Berzsenyi Dániel verscímét is pontatlanul írtad le, (A magyarokhoz (I.), ezért bátorkodtam következtetni. Csokonai remek vígeposza a Dorottya vagyis a dámák diadalma a Fársángon - a jó, ha hozzászoktatod magad a címek pontos lejegyzéséhez. A magyar felvilágosodás remekei ezek a művek, nézz utána bármelyik 10. osztályos gimnáziumi vagy szakközépiskolai tankönyvben és szöveggyűjteményben.

2011. febr. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg Bessenyei György: Magyarság röpiratát kérdezik tőled, ez illene bele az általad megadott sorba.

Berzsenyi Dániel verscímét is pontatlanul írtad le, A magyarokhoz (I.), ezért bátorkodtam következtetni. Csokonai remek vígeposza a Dorottya vagyis a dámák diadalma a Fársángon - a jó, ha hozzászoktatod magad a címek pontos lejegyzéséhez. A magyar felvilágosodás remekei ezek a művek, nézz utána bármelyik 10. osztályos gimnáziumi vagy szakközépiskolai tankönyvben és szöveggyűjteményben.

2011. febr. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg Bessenyei György: Magyarság röpiratát kérdezik tőled, ez illene bele az általad megadott sorba.

Berzsenyi Dániel verscímét is pontatlanul írtad le, A magyarokhoz (I.), ezért bátorkodtam következtetni. Csokonai remek vígeposza a Dorottya vagyis a dámák diadalma a Fársángon - az jó, ha hozzászoktatod magad a címek pontos lejegyzéséhez. A magyar felvilágosodás remekei ezek a művek, nézz utána bármelyik 10. osztályos gimnáziumi vagy szakközépiskolai tankönyvben és szöveggyűjteményben.

2011. febr. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!