(Fizika) Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Ezt még nem vettük fizikából,pedig jövő pénteken témazárót írunk, és ez szerintem benne lesz.A tanárt ismerve nem is fogjuk venni.A feladat a következő:

Egy csillár 30 N(newton) erővel húzza a felfüggesztést.

a,Mi a neve ennek az erőnek?

b,Mekkora erővel húzza a felfüggesztés a csillárt?

Kis segítség:

1N=0,1kg=0,1l=0,1dm3=100cm3


2011. febr. 3. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:

a) súly (súly definíció: az az erő, ami az alátámasztást nyomja, a felfüggesztést húzza)

b) 30 N (Newton erő-ellenerő törvénye)

2011. febr. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
csak ezzel az a baj,hogy 6 pontos feladat.
2011. febr. 3. 19:58
 3/5 A kérdező kommentje:
és pl példák erő-ellenerő hatásra?
2011. febr. 3. 20:05
 4/5 anonim ***** válasza:
1N=0,1kg=0,1l=0,1dm3=100cm3 ezt meg le ne írd mégegyszer... 1N: ERŐ 0.1kg TÖMEG. ERŐ ÉS TÖMEG SOHA SEM EGYENLŐ!!!! ez pedig nem tudom mért egyenlő 0.11-gyel.
2011. febr. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mert az erő és a tömeg sosem egyenlő a térfogattal... és értem én, hogy miért írta fel, de akkor is csak a víznél igaz.

Mellesleg lehet, hogy 6 pontos a feladat, de ezekre a kérdésekre egyszerűen nem lehet bővebben válaszolni. Hacsak nem akarod leírni Newton harmadik törvényét... Két test kölcsönhatása során mindkét testre azonos nagyságú, egymással ellentétes irányú erő hat.

2011. febr. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!