Kémia házi feladat! Nem értem?!? Tömegszázalék?!?


Hány tömeg%-os az oldat, ha az oldat tömegének

a) 1/4-ed része az oldott anyag;

b) 2/5-öt része az oldott anyag;

c) 3/20-ad része az oldott anyag;

d) 4/25-öd része az oldott anyag?


Hányad része az oldott anyag tömege az oldaténak, ha az oldat:

a) 10 tömeg%-os;

b) 25 tömeg%-os;

c) 20 tömeg%-os;

d) 4 tömeg%-os?


100 g 6 tömeg%-os oldatunk van. Hány tömeg%-os lesz, ha

a) 300 g tömegűre higítjuk?

b) 50 g tömegűre higítjuk?

c) 100 g vizet öntünk hozzá?

d) 40 g vizet elpárologtatunk belőle?


250 g 6 tömeg%-os sóoldatból 100 g vizet elpárologtatunk.

a) Hány gramm oldatot kapunk?

b) Hány gramm víz van az új oldatban?

c) Hány gramm só van az új oldatban?

d) Hány tömeg%-os az új oldat?


2011. febr. 3. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Annyi tömeg%-os egy oldat ahány gramm oldott anyag van 100g oldatban. :)
2011. febr. 3. 17:42
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt még én is értem! A gond a második feladatnál kezdődik, ahol nem értem, hogyan kell kiszámolni a törtrészt?
2011. febr. 3. 17:49
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor írom a másodiktól...

10 tömeg% mit jelent? 100g oldatban 10g oldott anyag van. 10/100 = 1/10

25 tömeg% mit jelent? 100g oldatban 25g oldott anyag van. 25/100 = 1/4

20 tömeg% mit jelent? 100g oldatban 20g oldott anyag van. 20/100 = 1/5

4 tömeg% mit jelent? 100g oldatban 4g oldott anyag van. 4/100 = 1/25


Harmadik: 100g oldatban 6g oldott anyag van

a) ha hígítjuk, akkor az oldott anyag tömege nem változik, de az egész oldaté igen. Tehát 300g oldatban lesz most 6g oldott anyag. százalék: 6/300 × 100% = 2%

b) ha 100g-os akkor HÍGÍTANI 50g-ra nem lehet... elírás?

c) ha kap 100g vizet, akkor összesen 200g oldat lesz és még mindig 6g oldott anyag. százalék: 6/200 × 100% = 3%

d) ha 40g víz elmegy, akkor az oldat tömege 40g-mal csökken, azaz 60g-os lesz. még mindig 6g oldott anyag van. százalék: 6/60 × 100% = 10%


Negyedik: 250g oldatban 6% oldott anyag az 15g. Ha 100g víz elpárolog, akkor az oldat tömege 100g-mal csökken, az oldott anyag marad ugyanannyi. Tehát 150g oldatban van most 15g oldott anyag.

d) 15/150 × 100% = 10%

b) 150g oldatban 15g a só, tehát a maradék víz... 150-15= 135g

c) a só tömege nem változott, tehát 15g


Remélem, érhető.

2011. febr. 3. 18:00
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm! : )
2011. febr. 3. 18:07